پنج نکته در برنامه وفاداری موفق

پنج نکته در برنامه وفاداری موفق ۱- برنامه وفاداري شرکت خود را با برنامه فعلی بازاریابی خود و

پنج نکته در برنامه وفاداری موفق

۱- برنامه وفاداري شرکت خود را با برنامه فعلی بازاریابی خود و همچنین فرهنگ سازمان خود یکپارچه سازید .

ایجاد روابط نزدیک با مشتریان مفهمونی سطحی و زودگذر نبوده و یک ایده و مفهوم دائمی است. به عبارتی جزئی از شما و سازمان شما.

۲- از اطلاعاتی که درباره مشتریان خود جمع آوری کرده اید برای اینکه بدانید مشتریان واقعا چه چیزی از شما میخواهند استفاده کنید.

این موارد راهنمایی های خوبی هستند که به شما می گویند چگونه سهم بیشتری در بازار نصیب خود کرده، چگونه با مشتریان صحبت کرده و به آن ها گوش دهید.

۳- پیام های ویژه و مناسبی برای مشتریان خود ارسال کنید و از ارسال پیام های انبوه بپرهیزید. مشتریانی که شما برای خود ایجاد کرده اید یکسان نبوده و با هم متفاوت هستند.

برخی نسبت به بقیه توجه بیشتری نیاز دارند و برخی به دنبال خدمات متفاوت تر هستند.

۴- برای خود اهداف واقع گرایانه تعیین کنید و همچنین بدانید که در مسیر خود ممکن است به موانع و مشکلاتی برخورد کنید. انتظارات شما باید تا آنجا که دوست دارید بالا باشند … و باید تا آنجا زیاد باشند که بتوانید منابعی از افراد ، پول و زمان را براي برآورده ساختن تمامی آنها فراهم کنید

۵- از ابتدا برای اندازه گیری تمام نتایج برنامه ریزی کنید. برای تمام آن ها و نه فقط هر چند وقت یکبار بلکه غالبا این کار را انجام دهید.

بهترین برنامه هاي وفاداري به منظور به دست آوردن سهم هاي بیشتري از مشتریان تلاش میکنند . بوسیله فراهم کردن مشوق هایی منحصر بفرد براي مشتریان ، آنها را تشویق می کنید که تعداد دفعات بیشتري به محل کسب و کار شما مراجعه و از شما خرید نمایند .

یک برنامه وفاداري ، به شما این امکان را می دهد تا بوسیله ایجاد یک محیط تعاملی با مشتریان خود رابطه برقرار کنید. این یک امر اتفاقی نیست بلکه فرآیندي براي تغییر دادن رفتار مشتري است . با تغییر رفتار مشتري، آنها کالاهاي شما را خواهند خرید و یا از خدمات شما استفاده خواهند کرد . به علاوه آنها این کار را بیشتر اوقات انجام خواهند داد.

بوسیله این برنامه ها « بهترین مشتریان» به آسانی شناسایی خواهد شد . به آنها توجه ویژهاي می شود. بهترین مشتریان شما ، فروش بالاتري را براي شما در بر خواهند داشت … در مورد آنها قانون 20/80 عمل می کند. آنها به شرکت میزبان ، محصولات آن ، خدمات آن و به افرادي که به آنها . اعضاي باشگاه وفاداري براي عضویت خود ارزش قائلند خدمات ارائه می دهند اعتقاد دارند . ارتباط با این «بهترین ها» باید درك ، ایجاد و حفظ شود

Pin It

ثبت دیدگاه